Marsz dla Nauki 2019

W tym roku Marsz dla Nauki odbył się 12.05.2019! Marsz wyruszył o godz. 13 spod Centrum Nauki Kopernik, a następnie przeszedł ulicami Warszawy w kierunku Starego Miasta. Podczas wydarzenia przemówili znani naukowcy, w tym prof. Paweł Golik z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Marek Krawczyk – przewodniczący komisji ds. nauki z ramienia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Głos w imieniu nauki zabrał również  Robert Firmhofer - dyrektor naczelny Centrum Nauki Kopernik oraz prof. dr hab. Agnieszka Dobrzyń - dyrektor Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcela Nenckiego PAN.

IMG_5190

Marsz dla Nauki 2018

W tym roku udało nam się zgromadzić zdecydowanie większą grupę osób zaangażowanych w popularyzację nauki.

22.04. spotkaliśmy się w dużo większym gronie! W marszu uczestniczyło ponad 300 osób - wśród nich naukowcy, studenci, jak również i dzieci. Były przemowy oraz transparenty.

Przed Marszem udało nam się także zorganizować wydarzenia wspierające takie jak Science Game Jam, wykład z Marcinem Rotkiewiczem na temat GMO, spotkanie z Tomaszem Witkowskim o potrzebie upowszechniania naukowego obrazu świata oraz z Michałem Białkiem
o zmianach klimatu. Swój wykład na temat fałszywych obietnic Kinezjologii Edukacyjnej i Integracji Sensorycznej poprowadził także Tomasz Garstka. Podczas tych wydarzeń mieliśmy przyjemność gościć prowadzących największy portal naukowy Crazy Nauka! Spotkania odbywały się m. in. w Warszawie oraz Wrocławiu.

W czasie organizacji udało nam się porozmawiać kilkukrotnie w radiu oraz zaistnieć w prasie. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach liczba uczestników będzie wzrastać!

Marsz dla Nauki 2017

22.04. w Dzień Ziemi spotkaliśmy się w symbolicznym gronie. Nie było nas dużo, ale postanowiliśmy zaznaczyć swoją obecność.

O 17.00 spotkaliśmy się pod pomnikiem Kopernika przed Polską Akademią Nauk, gdzie zastanawialiśmy się, dlaczego polski grunt naukowy nie okazał się podatny na tę inicjatywę. Nie zabrakło wspólnych zdjęć z transparentami, dyskusji z przechodniami i planów na przyszłość. Tym razem będziemy mieć więcej czasu i determinacji:)