3 stycznia 2019

Aktualności

BĘDZIEMY INFORMOWAĆ WAS NA BIEŻĄCO!

ZNAMY JUŻ TRASĘ MARSZU 2019!

Możemy już podzielić się z Wami dokładną trasą Marszu, który odbędzie się 12.05.2019! 😃 Zaczynamy od Centrum Nauki Kopernik o godzinie... Czytaj dalej.

PATRONAT HONOROWY CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Miło nam poinformować, że wraz z nadejściem wiosny zyskaliśmy nowego patrona – Centrum Nauki Kopernik! Kopernik jest jednym z największych centrów nauki w Europie; jego celem jest... Czytaj dalej.

NAUKAWA - ROZMOWY O GMO

O GMO nie przestaje być głośno… więc i my nie jesteśmy milczeć na temat! 😉 Już 05.04.2019 (piątek) będziecie mieli okazję posłuchać, co na ten temat mam do powiedzenia nasi... Czytaj dalej.

ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE? TO NIE TAKIE PROSTE!

Poruszymy zagadnienia dotyczące papug, gadów i innych niezwykłych stworzeń, które coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Niestety zakup egzotycznego zwierzęcia często... Czytaj dalej.

SCIENCE GAME JAM 2019!

Już po raz drugi będziecie mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniem: będziecie mieli dziesięć godzin na stworzenie i zaprezentowanie popularnonaukowej... Czytaj dalej.

ODPOWIEDZIALNY WŁAŚCICIEL NIETYPOWEGO ZWIERZĘCIA

Zapraszamy wszystkie osoby, które mają być dobrze opiekujące się gryzoniami i królikami. Rozprawimy się z... Czytaj dalej.

ROZSZYFRUJEMY KOD KAPITALIZMU!

Już w najbliższy piątek  (29.03.2019) w kawiarni Psyche odbędzie się spotkanie z Marcinem Napiórkowskim, badaczem mitów! 😀 Spotkanie przybierze formę... Czytaj dalej. 

PATRONAT RUN PAN!

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Rada Upowszechniania Nauki PAN objęła patronatem nasze działania! 🙂 Czytaj dalej.

PROJEKT EINSTEIN!

W związku z nadchodzącym wydarzeniem, Naukowe Espresso, chcielibyśmy przedstawić Wam współtwórców przedsięwzięcia: Projekt Einstein. Projekt Einstein to wspaniała... Czytaj dalej.

CYKL SPOTKAŃ NAUKAWA!

Zastanawialiście się kiedyś, jak dzisiaj wygląda sytuacja kobiet w nauce? Czy mają one łatwiejszą drogę niż Maria Curie? Z jakim i problemami dziewczyny-naukowcy mierzą się na co dzień? Czytaj dalej. 

DATA MARSZU 2019 ZOSTAŁA USTALONA!

Już nie możemy się doczekać wspólnego spotkania! Data Marszu dla Nauki 2019 odbędzie się... Czytaj dalej. 

“WYCIĄGNĄĆ PSYCHOLOGIĘ Z SZAFY”, CZYLI DLACZEGO WARTO ŻYĆ W ZGODZIE Z NAUKĄ

W poniedziałek Marta Michałowska wraz z Darkiem Aksamitem mieli przyjemność uczestniczyć w audycji w programie Czwartym Polskiego Radia na temat popularyzacji nauki. Czytaj dalej.

ROZMOWA Z ADAMEM BŁAŻOWSKIM

W grudniu mieliśmy przyjemność porozmawiać z Adamem Błażowskim z FOTA4Climate - jednym z uczestników Marszu dla klimatu, którego o usunięto w związku z promowaniem energii atomowej jako czystej alternatywy dla węgla. Każdy medal ma dwie strony, które warto sprawdzić! 😉 Czytaj dalej.